Polo

Polo je sport týmu ve kterých hráčích na koni závod přes pole v pokusu dát branky proti jejich oponentům. Skóre jezdců tím, že vžene míč do družstva soupeře je cíl používání dlouho-se zabýval paličkou. Cíle jsou jen platné jestliže jezdec vyhodnocování je připojen. Když hrál venku, každý tým Pola postaví skupinu čtyř jezdců a jejich hor. Ve vnitřní variantě (“Arena pólo”), každý tým postaví jen 3 hráče. V obou verzích sportu, hra vyskytuje se v sedm-období minuty, nazvaný chukkers. Six chukkers je považován za standard ale závisení na pravidlech ligy, zápasy mohou také mít čtyři nebo osm chukkers.

Polo patří mezi týmové sporty, kde se hráči na koni snaží dostat míček do brány soupeře. ... V obou těchto verzích trvá každá část hry, zvaná chukkers, 7 minut. Standartní zápas má většinou 6 chukkers, ale podle ligových pravidel může mít i 4 nebo 8 chukkers.


Původ
Slovo pólo je indiánský pokrm pro míč. Polo byl pravděpodobně rozvinutý nejprve v Skardu (Baltistan), Ladakh (severní Pákistán), Kargil oblast Indie, a v nemnoho míst Tibetu a Nepál. Nejčasnější důkaz póla je nalezený v 4000-4500 rok-starý příběh indiánského pokrmu pojmenovaný ' Hilafoo Kaisaar '[pochvalná zmínka   potřebovaný]. V severní Pákistán, kde Polo je ještě hrán v jeho původní formě (volný-styl), místní varianta je volána Chogan.

Slovo pólo v jazyce domorodých Indiánů znamená míč. Pólo se pravděpodobně poprvé hrálo nejprve ve Skardu (Baltistan), Ladakh (oblast severního Pákistánu), Kargil (oblast Indie) a na pár místěch v Tibetu a Nepálu. První písemné zmínky o pólu se objevují v Indiánském příběhu "Hilafoo Kaisaar" (cca 2500 př. Kr.). V původní podobě se pólo hraje i dnes, a to v severním Pákistánu, kde této variantě říkají Chogan.

Nicméně, mnoho učenců věří tomu pólu vytvořenému mezi iránské kmeny [1] někdy před Dariusem já (521 – 485 př.n.l.) a jeho kavalérie poskytla Achaemenid pravidlo k větší Persie. Jistě perská literatura a umění dají nám nejbohatější popisy póla ve starověku.

Mnoho učenců však věří tomu, že pólo vzniklo jako zábavná hra mezi iránskými kmeny. ...Nejbohatší popis póla ze starověku můžeme najít v perské literatuře.


Ferdowsi, známý iránský básník-historik, dává množství popisů královských pólových turnajů v jeho 9. staletém eposu, Shahnameh (epos králů). Na nejčasnějším účtu, Ferdowsi idealizuje mezinárodní utkání mezi Turanian sílou a následovníky Siyâvash, legendární perský princ od nejčasnějších století Říše. Básník je výmluvný v jeho chvále Siyâvash dovedností v pólovém poli. Ferdowsi také hovoří o Emperor Shapur II Sassanid dynastie 4. století, kdo učil se hrát pólo, když on byl jen starý sedm let.[pochvalná zmínka   potřebovaný]

Ferdowsi, známý iránský básník a historik nám zanechal množství popisů královských turnajů póla v jeho 9. století starém eposu Shahnameh (Epos králů).

Kdekoli jeho přesné původy, pólo se zdá k šířili se skrz iránskou plošinu, Malou Asii, Čínu a indický subkontinent spolu s použitím lehké jízdy. Někteří lidé chybně věřit, že silně jezdecké mongolské hordy vynalezly pólo. Nicméně, mongolská Říše a vzestup Golden hordy nastali téměř plný millenia po pólu byl zachovalý v Asii a íránské plošině. Stále, Mongols dělal hrát variantu póla — s hlavou kozy místo míče.


Polo byl také populární v Číně, kde to byla královská zábava pro mnoho století. Číňan pravděpodobně se učil hru od iránských šlechticů, kteří hledali útočiště ve dvorech Číňana po invazi iránské Říše Araby. Jinak, indické kmeny (kdo byl učil Iranians) smět učili Číňana. Tyč póla se objeví na čínských královských erbech a hra byla část života dvoru ve zlatém věku čínské klasické kultury pod Minghuang, zářivý císař, kdo byl nadšený jezdecký.[pochvalná zmínka   potřebovaný]

před moderní dobou, žádná varianta póla někdy se objevila v evropském poloostrově, pravděpodobně protože evropské vojenské jednotky závisely na těžké obrněné kavalérii, jak protichůdný ke světlu, vysoce mobilní kavalérie toho Asijce armády upotřebily protože přinejmenším Alexander'stime.

Skrz Asijský starověk, z Japonska k Egyptu, z Indie k byzantské Říši, pólu a jeho variantám byly nejbližší ekvivalenty k “národní sport.” Nicméně, jak velké Eastern říše se rozkládaly a se hroutily uprostřed roky následovat jejich decimation mongolskými hordami, tak příliš mizel zářivý dvorní život kterého póla byl tak důležitý část, a hra sám byl udržován jen ve vzdálených vesnicích.


Současnost

Polo je nyní aktivní sport v 77 zemích, a ačkoli jeho držba jako olympijský sport byla omezena k 19001939, v roce 1998 mezinárodní olympijský výbor poznával to jako sport se bona fide mezinárodní vedoucí institucí, federace mezinárodního póla.

Polo je, nicméně, hrál profesionálně v jediný nemnoho zemí, pozoruhodně Argentina, Anglie, Pákistán, Indie, a Spojené státy. Polo je jedinečný mezi sporty týmu v tom amatérští hráči, často patroni týmu, stále najímat a hrát podél sportovních špičkových profesionálů.

Argentina ovládá profesionální sport, zatímco jeho tým póla byl nepřetržitý mistr světa protože 1949 a je dnes zdroj většiny ze světa má 10 cíle (tj., top-rated) hráči. To je také zdroj Raza póla Argentino, jediný účel-choval poníka póla v obecné mezinárodní poptávce. Ve světě póla, Argentina má Heguy rodinu být k pólu co Barrymore rodina je k hraní nebo rodině Khana k tykvi. Campeonato Argentino Abierto de Polo turnaj, přes 100 roků starý a ještě jít silný, zůstane jedním z nejdůležitějších pólových soutěží na světě.

USA jsou jedinečné v vlastnit profesionální ženskou pólovou ligu, Spojené státy ženská Polo federace, který byl založen v roce 2000. Šestnáct-liga týmu hraje přes celou zemi.


Moderní sport přiměl obtíž zápasit s tradiční společenská a ekonomická výlučnost sdružila se s hrou, která je nevyhnutelně drahá když hrál si na vážnou úroveň. Na jednu stranu, mnoho atletů póla ryze touha rozšířit veřejnou účast ve sportu, oba jako konec v sobě a zvýšit úroveň hry. Na druhé straně, mnoho členů klubů póla, zvláště společenský nebo non-hrát členy, být přitahován ke sportu přesně protože jeho aura bohatství a výlučnost.

Přesto, popularita póla stala se pevně od osmdesátých lét a jeho budoucnost zjeví se byli velmi posíleni jeho návratem jako univerzitní sport u univerzit přes celý svět. Nedávno, v zemích společenství takový jako Kanada, moderní ztělesnění póla dosáhlo popularity. Bulahla, aktualizovaný městský ekvivalent, je rychle rozšiřování a univerzitní týmy byli vytvořeni v univerzitě Westerna Ontario, Mcmaster univerzita a Mcgill univerzita.

Arena (nebo Indoor) Polo je dostupná volba pro mnoho kdo přání pěstovat sport a pravidla jsou podobní. Sport je hrán v 300 ft 150 ft oplotilo arénu, hodně mít rád ty užitý na jiné jezdecké sporty; minimální velikost je 150 ft 75ft. Tam je mnoho klubů arény ve Spojených státech, kde nemovitost je u prémie a nejvíce hlavních pólových klubů, zahrnovat Santa Barbara pólo a Raquet klub, mají aktivní arénové programy. Hlavní rozdíly mezi venkovní a sálové hry jsou rychlost (venkovní být rychlejší), physicality/tvrdost (indoor/aréna je více fyzická), velikost míče (indoor je větší), velikost cíle (protože aréna je menší cíl je menší), a některé tresty.

Pravidla
Polo vyžaduje dvě skupiny hráčů připojených na koni hrát hru. Když hraje venku každý tým má čtyři hráče, zatímco pólo arény je omezené na tři hráče na tým. Pole je 300 yardů dlouho, a jeden 160 yardů nebo 200 yardů široký. Tam je cíl na obou koncích pole. Předmět hry má skórovat většina branek trefení míče přes cíl.

Hra je rozdělena do období, nazvaný chukkers (protože 1898, od hindštiny chakkar od Sanskrit cakra “kroužit, kolo”, porovnat chakra), 7 minut, a se spoléhat na pravidla zvláštního turnaje nebo ligu, hra může mít 4, 6 nebo 8 chukkers, 6 chukkers být nejvíce obyčejný. Hry jsou často hrány s handicapem ve kterém suma hráčů jednotlivce je příslušné handicapy jsou porovnány. Tým s větším handicapem je dané volné body před startem hry.


Známí hráči

 • Lucas Monteverde
 • Adolfo Cambiaso
 • Alberto Pedro Heguy, Sr.
 • Horacio A. Heguy
 • Bautista Heguy
 • Ignacio “Nachi” Heguy
 • Tommy Hitchcock
 • Porfirio Rubirosa
 • Victor-Mansour Semeika
 • Harry Payne Whitney
 • Henry Brett
 • Luke Tomlinson
 • Paul Clarkin
 • John-Paul Clarkin

Lucas Monteverde
Lucas Monteverde


Zdroj: www.navajo.cz